О нас
Продукция
Доставка
Скидки
Контакты





У нас действует
бесплатная доставка для >>>







Как хранить мед


Для збереження високих поживних та лікувальних властивостей меду велике значення мають умови його зберігання. За відповідних умов мед протягом десятків років зберігає свої якості. Це пояснюється тим, що мед містить речовини, які несприятливо діють на різні мікроби. Проте мед містить особливий вид осмофільних дріжджів, що здатні зброджувати високі концентрації (до 80 %) розчину цукру. За сприятливих для розвитку цих дріжджів умов мед закисає, навіть якщо він тривалий час був доброякісним.

Найкращою тарою для тривалого зберігання меду є скляні банки, які герметично закривають металевими кришками.

Відносна вологість в приміщенні, де зберігається не герметично запакований мед – 60 %, мед в герметичній упаковці – до 75 %. У вологому приміщенні навіть зрілий мед буде поглинати вологу з повітря і закисне.

Оптимальна температура для зберігання меду – від 0 до 10оС. Температура нижче 0оС (взимку) для меду не шкідлива, проте не бажано, щоб він охолоджувався нижче -5оС, оскільки за низьких температур інактивуються ферменти меду. Верхня межа для зберігання зрілого меду вологістю не більше 21 % – не вище 20оС.

У приміщенні, де зберігають мед, не повинно бути сторонніх запахів, оскільки мед їх швидко поглине. Тому при зберіганні меду дотримуються товарного сусідства і не зберігають поряд з медом продукти з сильним запахом (рибу та рибні вироби, прянощі, чай, каву), речовини, що мають пилоподібний стан (борошно, гіпс), а також плоди, овочі та продукти їх переробки в негерметичній тарі. Приміщення повинне бути захищене від проникнення мух, ос, бджіл, мурашок.

Отже, якщо Ви придбали 1 літру меду, можете спокійно тримати її на обідньому столі, або в шафі на кухні і протягом місяця спорожнити. Якщо ж Ви зробили запас меду на цілий рік, залиште 1 літру для щоденного споживання «під руками», а решту тримайте в темному прохолодному місці, де температура буде близькою до оптимальної (від 0 до 10оС).

В начало

Что такое натуральный мед, как выбирать его на рынке

Фармакологические свойства меда

Мед рекомендуют употреблять при

Противопоказания к употреблению меда

Мед из подсолнуха

Мед помогает похудеть

Мед против сенной лихорадки



укр / рус

Полезная информация

Статьи о меде
Статьи о забрусе
Статьи о сотовом меде
Статьи о воске
Статьи о пыльце
Статьи о перге
Свойства, употребление маточного молочка
Ульевой воздух
Статьи о прополисе
Статьи о подморе
Статьи о восковой моли
Рецепты лечения продуктами пчеловодства

Бронхит

Геморрой

Гипертония

Простатит

©2010-2018 Головецкая В.В.
  apismed@ukr.net